Czy brać zwolnienie po 182 dniach
03:41
14,075
Reddit
Czy brać zwolnienie po 182 dniach jak ZUS nie przyznał nam zasiłku rehabilitacyjnego, a my odwołaliśmy się od tej decyzji lekarza orzecznika. Co robić w takiej sytuacji.

Czy iść na zasiłek dla bezrobotnych, czy może wziąć kilka dni niepłatnego L4? Dr Dariusz Kraśnicki poleca swój serwis informacyjny, na którym możesz zadać każde rozsądne pytanie w temacie niezdolności do pracy i zasiłków chorobowych.

Komentarze
 • Michał Rawicki
  Michał Rawicki

  witam jestem na zwolnieniu od 13września 2016r chciałbym do końca lutego być na zwolnieniu i wrócić do pracy a ZUS dal dokumenty n9 i o zasiłek rehabilitacyjny co robić bo chce wrócić do pracy przed upływem 182dniach proszę o pomoc

 • Aleksandra S.
  Aleksandra S.

  przebywałam na zwolnieniu chorobowym 182 dni. Wróciłam do pracy i pracowałam 37 dni. Złożyłam wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron (30dniowy okres wypowiedzenia). Po tym jak złożyłam wypowiedzenie dostarczyłam zwolnienie chorobowe- na inne schorzenie niż to w przypadku 182dni. Czy mój pracodawca wypłaci mi wynagrodzenie czy nie?

 • andrzej gm
  andrzej gm

  Ciekawy wywiad i rady.Ja już przeszłem dwie mocne depresje a teraz od roku mam trzecią depresję.pierwsza deprecha jak nam się spalił sklep.Jedyne żródło utrzymania ale szybkie odbudowanie i uruchominie odbiło sioę na moim zdrowiu.Padłem ze zmeczenia jak byłem po towar.Chorowałem dwa i poł roku. puźniej zmobilizowałem sie i z tabletkami poszłem do pracy .Jakoś wyszłem i pracowałem .Ale puźniej następna...Znowu wyzdrowienie i praca...Wypadek -badania,leczenia przeswietlenia RTG,Tomografia rezonans i diagnoza operacja pilna..Znowu objawy depresyjne doszły i do dziś jeszcze jestem na tabletkach,Walka z ZUS em o dalsze chorowanie do czasu operacji skończyło się sprawą w sądzie .Sąd mi przyznał rente na 3 lata..Po operacji i 3 latach zUS mi ją odebrał .Zasiłek dla bezrobotnych mi się skończył..Chciałem iść do pracy do poprzedniego zakładu ale lekarz medycyny pracy nie dał zdolność .Ze względu na stasn zdrowia.złożyłem wniosek do zUS o przywrócenie renty,..Jade za 3 dni już do orzecznika zUS .Znowu pewnie cięzko będzie ..Pomimo ze mam opinie o zdrowiu od lekarzy Neurologa,Psychiatry i Neurochirurga ze nie rokują zadnej poprawy zdrowia.Za trzy dni do ZUS do orzecznika..17 marca zaczynam zabiegi na rechalilitacje kręgosłupa i rehabilitacje dwóch dłoni ..Znowu miesiąc jeżdzenia.. W tym 19 marca jade na operacje usunięcia woreczka zółciowego,,4 pażdziernika na operacje dwóch dłoni.Dupuytrena..nie wiem czy też przywrócą mi rente.mam też bóle głowy i szumy w uchu lewym i cała góra kregosłupa boli i dół jeszcze po operacji tez daje znaki .Mam 59 lat..Teraz trzeba być zdrowym aby się leczyć .Ale zdrowia brak i nie wiem co z dalszym leczeniem .Znowu bedzie trzeba pomyśleć o najgorszym .

 • Kraśnicki Dariusz
  Kraśnicki Dariusz

  No właśnie w tym cały problem

 • Kraśnicki Dariusz
  Kraśnicki Dariusz

  Tu jest problem, bo jak dadzą ten zasiłek, to nie trzeba się ubezpieczać. Gorzej, bo zdarza się, że nie dają i wtedy trzeba zapłacić za leczenie.

 • Kraśnicki Dariusz
  Kraśnicki Dariusz

  Raczej zapytał bym się w NFZ, bo moja znajoma, której nie przyznali wniosku, miała kłopoty w identycznej sytuacji

 • Kraśnicki Dariusz
  Kraśnicki Dariusz

  Wniosek powinien być dawno złożony i trzeba to zrobić jak najszybciej

Kolejny